RYBAŘENÍ

Muškaření a přívlač na Labské přehradě ve Špindlerově Mlýně.
S celkovou rozlohou 26ha je Labská přehrada jedním z největších a dle mnohých rybářů, také nejkrásnějším stojatým revírem se pstruhovým režimem v České republice.


 


Vzhledem ke své poloze v samém srdci chráněného území Krkonošského národního parku, s celoročně čistou a chladnou vodou z Labe, je Labská přehrada přirozeným prostředím pro život původních lososovitých ryb, přičemž pstruh obecný a lipan podhorní vytahují do přítoku přehrady ke tření na svá trdliště.

 

 


Kombinace nádherné okolní krajiny, přirozený výskyt pstruha potočního a lipana i časté dosazování pstruha duhového a sivena v tržních i trofejních velikostech dělá z rybaření na Labské přehradě velmi exkluzivní zážitek. Vyzkoušejte lov z bellyboatu na přítoku, když nad horami vychází slunce a kolem Vás se na klidné hladině dělají kolečka od sbírajících ryb a nikdy na toto ráno nezapomenete.

 

 


Pokud Vás baví muškaření, pak zcela jistě oceníte možnost lovu trofejních ryb stylem chyť a pusť v části u přítoku. Sem se stahují převážně domácí pstruzi potoční a lipani, ale také pstruzi duhoví a siveni, kteří v přehradě po vysazení zdomácněli a nyní jsou z nich nádherné ryby s dorostlými ploutvemi. V chladné labské vodě jsou navíc ve vynikající kondici. Rybářský řád pro úsek Labská "B".

 

  

Možnost skvělého muškaření a tentokrát i přívlače, skýtá druhý úsek přehrady, obecně nazývaný "u hráze". Zde si již podle pravidel můžete ulovenou rybu určité velikosti ponechat. V tomto úseku, který má hloubku až 40 m, Vás může potkat nejedno překvapení v podobě trofejního pstruha pohybujícího se nad starým korytem řeky. Rybářský řád pro úsek Labská "A".  V této části přehrady si přijdou na své i ti rybáři, kteří si chtějí od vody odvézt čerstvě uloveného pstruha, který oproti "granuláčům" ze sádek navíc výborně chutná.

   

Vysazovaných ryb konzumní velikosti je zde opravdu dostatek a proto jsou nově od sezóny 2012 původní druhy ryb a ryby trofejní celoročně hájeny.


Nákup povolenky ve Špindlerově Mlýně:

Milan Pavlík - Tel.:  +420 603 900 792
Labská 30
Špindlerův Mlýn
543 51
U p. Pavlíka je také možnost zapůjčit si za 200Kč/ den bellyboat nebo brodící kalhoty, ploutve jsou v ceně zapůjčení boatu nebo neoprénu, lze si zde vypůjčit i muškařký prut, podběrák, 200,- Kč/den


Aktuálně existují dvě možnosti, jak povolenku zakoupit a to v Praze, v prodejně Muškaření Zeman, kde Vám také rádi poskytneme tipy  ohledně lovu na Labské, dodáme aktuální informace o počasí a braní ryb a poradíme s výběrem těch pravých Labských mušek pro úspěšný lov.

Další možností je zakoupit povolenku po telefonické domluvě přímo ve Špindlerově Mlýně, u p. Pavlíka, kde si zároveň můžete zapůjčit i bellyboat, případně brodící kalhoty. Není stanovena pevná doba od-do, kdy se povolenky vydávají, je třeba se s p.Pavlíkem předem domluvit, ale z vlastní zkušenosti vím, že se vždy snaží vyjít vstříc a nestane se Vám, že byste povolenku nedostali.

 

Ceník služeb:
Povolenka -  část "A", nebo část "B"  - 400Kč/den, více v záložce "Pravidla lovu"
Zapůjčení bellyboatu - 200Kč/den
Zapůjčení brodících kalhot s ploutvemi - 200Kč/den, muškařký prut, podběrák 200,- Kč/den
 Více zde: http://www.labskapstruhova.cz/nakup-povolenky/
 Více zde: http://www.labskapstruhova.cz/nakup-povolenky/
Více zde: www,labskapstruhova.cz